Jdi na obsah Jdi na menu
 


Matiční akce

 

V této rubrice budete postupně nalézat informace o některých uskutečněných aktivitách Matice, a to jak z její činnosti spolkové (schůze) kulturní a společenské (poutě, výročí...) tak i pracovní (opravy, rekonstrukce). První zde uvedené zápisy jsou z přelomu let 2015 - 16, tedy z doby, kdy byl zprovozněn tento web. Se stručným výpisem činností našeho spolku v letech předešlých se můžete seznámit v rubrice Z historie Matice.

Naopak informace o akcích připravovaných nebo právě probíhajících naleznete v rubrice Aktuální zprávy.

 

 

 

Příspěvky

Poutní promluva Mons. Jana Peňáze

16. 4. 2018

Matice Radhošťská a zašovská společně zorganizovali a zajistili 5. pouť moravských matic, která se letos konala na známém valašském poutním místě Zašová. Součástí tohoto poutního setkání byla samozřejmě také slavnostní bohoslužba. Níže zprostředkováváme přepis kázání Mons. Jana Peňáze,který je také znám jako "poutník Jan".

 

K ukončení sezony 2017

24. 11. 2017

Matice Radhošťská přeje Vám - návštěvníkům tohoto webu, poutníkům cyrilometodějským a přátelům valašských hor - klidný advent, krásné Vánoce a požehnané dny nového roku. Děkujeme Vám za přízeň, kterou jste nám a našemu spolku jakkoliv projevili a těšíme se na setkání s Vámi v kapli sv. Cyrila a Metoděje i v roce 2018.

 

O uzamčení Země valašské

14. 6. 2017

A proto zme sa rozhodli řécť hanebnénu počínání mocipánú dosť! Dnešním dňom vydáváme Nařízení o zamknutí Země valašskéj pod Beskydami na sto roků. Toto rozhodnutí je závazné a konečné. Nechť až naši vnuci a pravnuci rozhodnú, jak s našim odkazem naložá.

 

Pouť moravských matic na Velehradě

4. 3. 2017

pořadí již IV. pouť moravských matic na cyrilometodějský Velehrad se uskuteční v neděli 2. dubna 2017.

 

Stojednaletý turista

28. 7. 2016

Nevíme, kdo byl nejstarším návštěvníkem Radhoště, ale pan Křenek z Rožnova, se svými 101 lety, by se mohl o tento rekord určitě ucházet.

 

Výměna šindele na plášti kaple

6. 12. 2015

Před příchodem zimy byla úspěšně ukončena výměna obložení severní části kaple štípaným dřevěným šindelem. Na této straně kaple byl až na dílčí opravy stále ještě původní šindel z roku 1926, kdy kamenná kaple získala přístavbou zvonice, vybudováním krytého ochozu po obvodu celé kaple a jejím obložením šindelem svou současnou "dřevěnou" podobu.

 

Podzimní valná hromada

5. 12. 2015

Členové Matice radhošťské se v pátek 27. listopadu sešli v příjemném prostředí společenské místnosti Památníku bratří Strnadlů a Jana Knebla v Trojanovicích, který je již tradičním místem jejich podzimních schůzí.