Jdi na obsah Jdi na menu
 


Videoreportáž

18. 10. 2016

Přinášíme odkaz na krátké video, které není aktuální, pokud jde o datum jeho vzniku (leden 2016), přesto ho zveřejňujeme v sekci „aktuality“, je totiž aktuální v širších souvislostech.

Figuruje v něm náš předseda Drahomír Strnadel a starosta Vsetína senátor Jiří Čunek. V tom je právě ona aktuálnost  - Jiří Čunek (KDU-ČSL) se po mimořádném úspěchu v krajských volbách právě v těchto dnech stává hejtmanem Zlínského kraje.

Matice je spolkem nepolitickým, bylo by však nepoctivé nepřiznat a nehlásit se k tomu, že právě členové lidové strany pečovali nezištně o kapli v době, kdy byla původní Matice rozpuštěna, její činnost zakázána. Nebýt nadšení party řadových lidovců z obou stran Radhoště, byla by tato památka dávno v troskách – jak vzpomíná i jeden ze zakládajících členů obnovené Matice Radhošťské, pan Tichavský (ZDE).

Aktuálnost spočívá také v tom, že video ukazuje kapli tak, jak ji budou návštěvníci Radhoště vídat v nadcházejících zimních měsících – v zajetí mrazu a sněhu. Zbývá dodat, že výměna šindele, o které se ve videoreportáži mluví, byla v tomto roce díky všem velkým i drobným dárcům úspěšně dokončena. VIDEO ZDE