Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předseda Matice Drahomír Strnadel „slaví“ 75 let.

14. 8. 2016

Předseda Matice radhošťské Drahomír Strnadel „slaví“ 75 let.

p1210230--1024x654-.jpgUvozovky jsem použil proto, že náš předseda si na oslavy nepotrpí. (Celý dnešní den – předvečer svého jubilea - strávil ve službě na Radhošti, aby v tento krásný letní čas zastihli turisté a poutníci naši cyrilometodějskou kapli otevřenou.)

 

Jméno Drahomír Strnadel je v jeho obci (v Trojanovicích) pojmem. Nejen proto, že byl prvním polistopadovým starostou obce a tuto službu – ano, v jeho podání službu – vykonával po čtyři volební období.

Drahomír Strnadel se stal čtvrtým předsedou Matice radhošťské, respektive jejím prvním předsedou od obnovení její činnosti v roce 1994, čili předsedá tomuto spolku už více než 22 let.

Drahomír Strnadel už jako starosta bojoval za likvidaci uhelného dolu Frenštát a větší propagaci tohoto cíle velmi napomohl, když se jako kandidát za sdružení Naše Beskydy účastnil senátních voleb.

Veřejná činnost a v dobrém smyslu slova angažovanost pana Strnadla, je ještě mnohem širší. Jeho osobnost, názory a životní postoje dobře přibližuje tento rozhovor z prosince 2012.

 

v-trojanovicich.jpg

Na obrázku přátelské setkání v areálu Památníku bratří Strnadlů a Jana Knebla v Trojanovicích.

Zleva: předseda Matice Drahomír Strnadel, místopředseda Jan Poruba a P. Jar. Zádrapa (bývalý Strnadlův žák, nyní kněz a ředitel Centra Velehrad v Římě)