Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. společná pouť moravských Matic

26. 3. 2018

V neděli 15. dubna bude valašské poutní místo Zašova hostit zástupce všech moravských matic - spolků, které vznikly a působily při některých poutních místech.

Činnost všech matic komunistický režim svého času zakázal, datum obnovy těchto spolků byl však různý. Jako poslední z moravských matic byla nově založena Matice zašovská. Ač nováček mezi všemi, nejmenší jak počtem členů, tak i krátkou historii, jakož i nepatrnými prostředky, kterými disponujeme, se ráda ujala organizace tohoto poutního setkání. Spolupořadatelem této letošní "Matiční pouti" je i naše Matice Radhošťská.

Poutního setkání v neděli 15 dubna se můžete účastnit i vy. Začínáme mší v 10.30 (mons. Jan Peňáz) a také následující výklad v kostele a prohlídka kláštera jsou veřejně přístupné. Odpolední program v sále KD je však z kapacitních důvodů pouze pro pozvané a předem zaregistrované poutníky z řad členů matic. Poutní setkání bude ukončeno společnou návštěvou přírodního poutního areálu v údolí Stračka. 

Členové matic se mohou na pouť do Zašové přihlásit prostřednictvím vedení svých spolků, a to do konce měsíce března 2018. Další informace na plakátku: Matiční pouť - plakát